Potahy matrací
Potah ATLANTIS 3D
Potah BIORYTMUS
Potah HAPPY KIDS
Potah TENCEL 3D
Potah SILVER SAFE
Potah GRAPHENE
Potah PROACTIVE
Potah SILVER ACTIVE
Potah Lurex
Potah LYOCELL
Potah ADAPTIC BROWN
Potah ADAPTIC YELLOWBěhem spánku vyloučíme přibližně 350 ml tělesné tekutiny. Většinu potu vylučujeme z nohou a podpaží. Toto množství je zanedbatelné. Ale po 10 letech spánku to je kolem 1200 l !!!!!! Kromě tekutin ztrácíme denně také 1,5 g odumřelé kůže, tj. 500g za rok.
Tělesná vlhkost a odumřelá kůže dohromady vytváří ideální živnou půdu pro roztoče. Tito roztoči žijí v našich kobercích, matracích a ve všech čalouněných výrobcích, kde se jim velmi dobře daří a tím se taky rychleji rozmnožují. Prostředí může být velmi hygienické, ale roztočům se nevyhneme. Roztoč žije průměrně 2-3 měsíce. Pokud má však dobrý zdroj potravy, dokáže se za tuto dobu velmi rychle rozmnožit. V běžné maraci tak žije kolem 2 milionů roztočů.
Roztoč je pouhým okem neviditelný, avšak škodlivé látky v jejich natrávené potravě a z jejich výměšků mohou způsobovat závažné zdravotní problémy, zvláště mohou vyvolávat alergické reakce. Astmatici by se mu měli úplně vyhýbat.
Neměli byste tedy dát roztočům sebemenší šanci rušit Váš život a spánek. Samozřejmě existují rychlá řešení v boji proti nim, jako je časté větrání ložnice, praní při vysoké teplotě atd. Tyto metody však nejsou dostatečně účinné a některé se musí každodenně opakovat. Na takové věci v dnešní společnosti, kdy jsme velmi zaneprázdnění, není čas. Proto firma D.P.V. nabízí ty nejluxusnější potahy, které umí nežádoucí roztoče eliminovat.





